Blogs

Cestujte s dětmi

5 February 2019, blog Leos
0
782
0

Výlety a zábava s dětmi


Vítejte na stránkách s tipy na výlety a zábavu, které lze podnikat s malými nebo i většími dětmi. Mnoho tipů vychází z našich vlastních zkušeností. Většinu pěších a cyklistických výletů jsme osobně absolvovali. 


Tipy na výlety i zábavu pro děti jsou obvykle doplněny fotogalerií a v některých případech i videem. Pro lepší orientaci je u výletů zobrazena trasa na cykloturistických mapách serveru mapy.cz včetně výškového profilu. Nově je k dispozici mobilní aplikace pro OS Android i Apple iOS.


Jaké jsou v Česku nejoblíbenější cíle návštěvníků? Každého určitě napadne Praha a její Hrad nebo Národní muzeum, ale do první desítky patří také další čtyři regiony – Liberecký, Královehradecký, Zlínský a Ústecký. 

Vybíráme pro vás ty nejlepší tituly, které si u nás, bez problémů a zdarma, můžete také vyzkoušet.
Další nespornou výhodou online automatů je výplatní poměr - pravděpodobnost výhry v internetovém kasinu je mnohem vyšší, než v kamenné herně. V online to bývá až 97% v kamenných hernách se čísla pohybují mezi 70 až 80%. Na našich stránkách vám poradíme, které hry a jak se vyplatí hrát, abyste získali nejvyšší šance na výhru a hra byla pro vás dlouhodobě zábavná.


Největší oblíbenost v českých regionech mají jednoznačně zoologické zahrady, které obsadily první příčku v 6 krajích, i přesto, že v průměru zaznamenaly pokles návštěvnosti o 2,5 %. V kategorii hradů a zámků pak nejvíce láká Český Krumlov a první mezi muzei bylo v roce 2008 Židovské muzeum v Praze, které tak přeskočilo dokonce Národní muzeum. 


Z přírodních krás pak dlouhodobě vedou jeskyně Moravského krasu a technickým památkám vévodí Petřínská rozhledna.


Černá věž - legenda jižních Čech


Černá věž, České BudějoviceObyvatelé jižních Čech jsou velcí patrioti a o svém kraji jsou přesvědčeni, že je tím nejkrásnějším místem na světě. Ať si už o tom myslíte cokoliv, je pravda, že jižní Čechy k nádherným místům patří. Nejkrásnější pohledy na ně jsou z několika zdejších rozhleden a v úplném srdci Jihočeského kraje stojí jedna z nejzajímavějších. 

Černá věž - perla a symbol Českých Budějovic.

České historické objekty ve zprávě Národního památkového ústavu (NPÚ) zvyšují svou úspěšnou letošní návštěvnost adventními a vánočními akcemi na hradech a zámcích ve své zprávě. Kromě prohlídek a výstav jsou to koncerty, divadelní představení, jarmarky, řemeslné dílny, zabijačkové, mikulášské a jiné aktivity. 


Rožnov pod Radhoštěm - Žijící muzeum života na Valašsku

Vznik samostatné Československé republiky podnítil snahu více institucí či jednotlivých nadšence uchovat "národní paměť". V malebné beskydské obci Rožnov pod Radhoštěm byly těmito nadšenci bratři Alois a Bohumír Jaroňků. V roce 1925 společně založili muzeum v přírodě, jehož cílem bylo představit a předat dalším generacím tradiční život na valašském venkově. Rožnovské muzeum v přírodě je vůbec nejstarším a dnes i největším svého druhu ve střední Evropě. 


Klíč ke Království českému: Loket miloval Karel IV. i GoetheHrad Loket, Česká republika

Západočeské městečko Loket patří díky přírodní scenérii a nevelkému středověkému hradu k nejmalebnějším místům v zemi. Kdysi okouzlilo i velikána světové literatury Goethe, ale turisté ho stále teprve objevují a iv letní sezóně zde potkáte zejména domácích. Ti nejlépe vědí, co je dobré a proč byste sem jednou měli zamířit i vy. 


Volary - alpská romantika na český způsobVolary - alpská 

romantika Víte, kde leželo až do druhé světové války město s největším podílem srubových domů ve střední Evropě? Na Šumavě a byly jimi Volary. Místní domy přitom nebyly a nejsou typicky šumavské. Respektive typově spadají do oblasti Alp a tak daleko na severu jejich nikde jinde nenajdete. Charakteristické pro ně je především to, že se v nich pod jednu střechu vešlo celé hospodářství i bydlení. 


Tip na podzimní prázdniny: 6 nejzábavnějších míst v České republice


Tip na podzimní prázdniny:

Podzimní prázdniny jsou tu o chvíli a my jsme pro vás při té příležitosti připravili seriál s tipy na rodinnou dovolenou v okolních zemích. Tentokrát jsme vybrali ty nejlepší zábavní parky pro děti v České republice. Pozor si však třeba dávat na to, že naši západní sousedé mají podzimní prázdniny o něco dříve, a tak jsou některé aktivity k dispozici pouze do konce října. 


Nejkrásnější vyhlídky v České republice - skvělý tip na fotovýlet (nejen na podzim) České Švýcarsko, Česká21.10.2018Nádherné výhledy do krajiny v České republice snad na každém kroku. Některé z nich jsou však doslova omračující, zvlášť když sem přijedete na východ či západ slunce. Vybrali jsme pro vás několik těch nejkrásnějších.


Brněnský Špilberk: 

nejobávanější vězení v Evropě i sídlo gestapa Špilberk, Brno, Česká republika

O brněnském Špilberku jste už možná slyšeli. Málokdo ale ví, že je to místo plné paradoxů - slouží jako rozhledna, ale vznikl jako královský hrad, byl pevností, která zastavila Švédů a také zde býval jeden z nejkrutějších bludišť Evropy. Kromě toho ho ale dnes obklopuje nádherný park a pro potěšení srdce zde hraje pravidelně neobvyklá zvonkohra. 


Obří hrad - jedno z nejtajemnějších míst v Čechách

V úplném centru Šumavy bilo v pravěku keltské srdce. Bylo jím hradiště Obří hrad nedaleko Kašperských hor - jen těžko přístupná v téměř tisícimetrové nadmořské výšce, s drsnými podmínkami a zřejmě nikdy neobydlené. Je to místo, kde podle starých pověstí žili obři a také je to místo, o kterém absolutně netušíme, proč vzniklo a k čemu sloužilo. Záhad a tajemství je zde požehnaně.


Zámek v Buchlovicích: Barokní skvost, kde se jednalo o osudech EvropyZámek v Buchlovicích, Česká

Buchlovice je barokním skvostem nejen Zlínského kraje, ale i České republiky, což potvrzuje i zápis do seznamu jejích národních kulturních památek v roce 2001. Nachází se jen pár kilometrů za hranicemi, a tak poskytuje výbornou možnost vidět místo, kde se psaly dějiny Evropy, na vlastní oči. 


Nádherný souboj přírody a člověka - Soumarský rašeliništěSoumarský rašeliniště, Česká republika

Jen máloco je pro Šumavu tak typické, jak rašeliniště. Mnoho jich ale přístupných není - nelze se tomu divit, jsou neschůdné a nebezpečné. Soumarský rašeliništěm se ale projít můžete.Автор: Leos

Bookmark and Share

Liked the article?

Vote:
0
rating
+1
-1

Comments

Please, register to take part in user rating.