Blogs

Hokejové majstrovstvá sveta

12 February 2019, blog Drahomir
0
63
0

Predaj vstupeniek na hokejové MS na slovenský. Tisíce českých záujemcov sa ho skutočne osobne zúčastní.Štartuje predpredaj lístkov a vzhľadom ku kapacite bratislavského štadióna sa čaká - napriek vyššej cene - zhon. "Považujeme českej mužstvo v Bratislave za domácich, takže čakáme veľký záujem," povedala pre MF Michaela Grendelová, tlačová hovorkyňa MS.


V stredu zatiaľ pôjdu do predaja len balíčky, lístky na jednotlivé stretnutia budú k mání až vo februári, lenže v prípade českého tímu sa ich nedočkáte. Pred štyrmi rokmi zmizli v predpredaji na pražský šampionát za pár desiatok minút, a to bola kapacita O2 arény takmer dvakrát vyššia než teraz. A ako ukázal rok 2011, Česi berú turnaj v Bratislave za svoj.


Takže z čoho pôjde vyberať:


z permanentky na celý turnaj, ktorá stojí 2 050 eur (I. kategória) a 1 590 eur (II. kategória),z permanentky na základnú skupinu, ktorá vyjde na 1 295 a 985 eur,z balíčkov na jednotlivé dni. Tie v prípade českých zápasov stojí 120 eur (3 000 korún) a 95 eur (2 375 korún); ale v dňoch, kedy sa hrajú tri duely, prídu na 155 (3 895) a 115 eur (2 875). To sú o poznanie vyššie ceny, než boli v Prahe. 

Obľúbili ste si klasické výherné automaty, ktoré ste pred rokmi hrávali vo svojej obľúbenej krčme alebo herni? Baviť sa môžete s legendárnymi tituly Mega Fortune, Starburst, Dazzle Me.


Vtedy denné vstupenky na Česko prišli aj na 1 880 korún.Atraktívne vyzerá balíček, ktorý sa volá "Nasleduj svoj tím". Obsahuje lístky na všetkých sedem duelov reprezentácie v základnej skupine a v prípade českého výberu stojí 475 a 380 eur. Je tu však jedno zásadné ALE. 

"Kapacita týchto balíčkov bude veľmi obmedzená. Do predaja pôjde len sto lístkov, "varuje Grendelová českej priaznivcov.
Teraz to hlavné: kde lístky kúpiť? Predaj vstupeniek zabezpečuje spoločnosť Ticketportal, takže v stredu klikajte na ich stránky (ticketportal.sk či ticketportal.cz), či sa dajú objednať cez oficiálny web šampionátu: 2019.iihfworlds.com.


Pri predpredaji na českej MS systém kolabovala, ale teraz vraj nič podobné nehrozí. "Garantujú nám, že majú všetko zabezpečené, aby systém nezkolaboval, a že sú predajcovia pripravení na veľký nápor fanúšikov," sľubuje Grendelová.
Ale ... V stredu pôjdu do predaja aj vstupenky na zápasy slovenského reprezentácie v Košiciach, takže nápor bude vskutku enormné. 

Aj preto je tu variant kúpiť balíky priamo v kamenných predajniach Ticketportalu na slovenský. A pre ľudí, ktorí bývajú pri hraniciach, je to alternatíva.


Každý človek si môže naraz zaobstarať štyri vstupenky z jedného typu vstupeniek.
"Môže si teda kúpiť štyri denné vstupenky na piatok, štyri na sobotu a trebárs aj štyri balíčky na základnú skupinu," hovorí hovorca.


Program hokejového MS 2019


Rezervácia potom platí 48 hodín.


Oficiálne kapacita Zimného štadióna Ondreja Nepelu bude počas šampionátu 9 774 miest. Oproti zápasu bratislavského Slovana v KHL museli usporiadatelia ubrať, pretože rozširovali ľad, aby bol rovnako veľký v oboch centrách.


V stredu do predaja pôjde zhruba 75 percent vstupeniek, zvyšné sú blokované pre potreby sponzorov či Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF, takže k dostaniu bude niečo cez 7 tisíc vstupeniek (v Prahe to bolo cez 13 tisíc). Aj preto sa očakáva "blázinec", pre porovnanie: na jeseň 2014 bolo počas jedinej hodiny zarezervované 68 282 balíčkov a po pár hodinách boli všetky slovenské duely vypredané.


Fanúšikovia, ktorí v stredu neuspejú, budú mať ešte šancu - vstupenky budú predávať aj České dráhy, ktoré do Bratislavy vypravia počas MS 2019 špeciálne vlaky. Na Slovensko pricestujú pred štartom denného programu a späť sa vráti až po poslednom mači. Využiť ho budú môcť aj tí, ktorí si zakúpia lístky sami.


Česi to budú mať blízko! Na MS 2019 pôjdu do Bratislavy, Slováci do KošícDobrá správa pre českých fanúšikov. Za zápasy svojho tímu na MS 2019 nebudú musieť cestovať ďaleko. Už je isté, že českí hokejisti odohrajú budúci rok v skupine B v Bratislave so Švédskom, Ruskom, Švajčiarskom, Nórskom, Lotyšskom, Rakúskom a Talianskom. Domáce Slovensko sa naopak predstaví v Košiciach s Kanadou, Spojenými štátmi americkými, Fínskom, Nemeckom, Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániou.


Oproti nasadenie skupín, ktoré vytvoril rebríček Medzinárodnej hokejovej federácie po skončení svetového šampionátu v Dánsku, využili usporiadatelia práva na zmenu, aby domáce Slovensko hralo v Košiciach.


"Slovensko sa presunulo do košickej skupiny a Nórsko do bratislavskej. V Bratislave bude Slovenská republika aj Rakúsko," povedal na tlačovej konferencii vo slovenskom metropole prezident domáceho zväzu Martin Kohút.
MS V HOKEJI 2019 14. mája 2018 • 19:49Búrka na slovenský. Česi majú hrať MS v Bratislave a Slováci v Košiciach?


Slováci chcú, aby po tejto úprave malo na šampionáte domáce prostredie hneď niekoľko tímov. "V Košiciach nájde domáce prostredie slovenského výber, v Bratislave zase naši susedia Rakúsko a Česko," poznamenal Kohút.
Prvá fáza predaja vstupeniek by mala začať už v septembri, keď bude známy presný rozpis zápasov.


Zloženie základných skupín majstrovstiev sveta na slovenské (10.-26. Mája 2019):


Skupina A (Košice): Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Slovensko, Dánsko, Francúzsko, Veľká Británia.


Skupina B (Bratislava): Švédsko, Rusko, ČR, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko, Taliansko.


Автор: Drahomir

Bookmark and Share

Liked the article?

Vote:
0
rating
+1
-1

Comments

Please, register to take part in user rating.